zaproszenie dla prezydenta

Witam!
Organizuję uroczystość szkolną, na którą zamierzam zaprosić prezydenta miasta. Czy na zaproszeniu, oprócz imienia i nazwiska, powinny się znaleźć tytuły służbowe i naukowe, czy tylko służbowe lub tylko naukowe? Na przykład:
1. Zapraszamy Prezydenta Miasta dr. Jana Kowalskiego…
2. Zapraszamy Prezydenta Miasta Jana Kowalskiego…
3. Zapraszamy Pana dr. Jana Kowalskiego…
Proszę o wyjaśnienie, która z powyższych opcji jest najbardziej odpowiednia. Dziękuję.
Iza C.
Żadna z podanych form nie jest wystarczająco grzeczna, jeśli zwracamy się bezpośrednio do Jana Nowaka, piastującego tak prestiżowy urząd, jak prezydent miasta.
Przede wszystkim należy na początku adresu pisma czy zaproszenia użyć formy Szanowny Pan, a nawet Wielce Szanowny Pan. W dalszym ciągu adresu możliwe są dwie wersje: albo Dr Jan Kowalski / Prezydent Miasta Radomia, albo Prezydent Jan Kowalski. (Tytuły naukowe nie są w wypadku tego stanowiska bezwzględnie wymagane, ale ich użycie adresata na pewno ucieszy).
Nie wiem, jak wystylizowany ma być tekst zaproszenia. Przypomnę, że elegancką formą typową dla wszelkiego rodzaju oficjalnych zaproszeń jest wyrażenie „Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomiu ma zaszczyt zaprosić…”.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski