zaproszenie

Bardzo proszę o odpowiedź, która z poniższych form jest właściwsza: „W dniu … zapraszamy na spotkanie z autorem” czy „Dnia … zapraszamy na spotkanie z autorem”.
Forma druga częściej jest dziś używana. Obie są poprawne. I obie urzędowe. W tekście zaproszenia można je w ogóle pominąć. Na przykład: „Na spotkanie z Adamem Mickiewiczem zapraszamy 20 czerwca o godzinie 17”.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski