zasmakować – w czymś czy czegoś?

Witam serdecznie,
zastanawiam się, która z poniższych form jest poprawna i jak to uzasadnić: „Zasmakuj w naturze (z nami)” czy „Zasmakuj natury (z nami)”. Proszę o pomoc.
Dziękuję z góry i czekam na kontakt.
Z poważaniem
Rafał Gorczyca
Zasmakować w czymś (w domyśle: przyjemnym) znaczy 'polubić to'; zasmakować czegoś (w domyśle: przyjemnego) znaczy 'poznać to'. Jeśli więc ktoś zasmakował w podróżach, to je polubił (i prawdopodobnie odtąd podróżuje), a jeśli zasmakował studenckiego życia, to je poznał (ale niekoniecznie wiedzie nadal studencki żywot). Gdy chodzi o potrawy, używamy konstrukcji z dopełniaczem, np. zasmakować egzotycznych potraw. Zdanie „Zasmakuj natury” przywodzi więc na myśl jedzenie dobrych rzeczy i brzmi jak obietnica: 'spróbuj, skosztuj, a przekonasz się, jakie to dobre'. „Zasmakuj w naturze” trudniej zrozumieć. Jako hasło reklamowe to pierwsze – „Zasmakuj natury” – jest bardziej udane.
Mirosław Bańko, PWN