zatrzymiemy

Skąd pochodzi forma zatrzymiemy, w znaczeniu zatrzymamy. Nie mogę jej znaleźć w żadnym słowniku. Czy jest ona poprawna?
Piotr
Formy trzymię, trzymiemy występują w niektórych gwarach. W polszczyźnie ogólnej jest to błąd, jeśli nie o podłożu gwarowym, to wynikający z wyboru niewłaściwego wzorca odmiany, por. czytaćczytamy, ale pisaćpiszemy. Słowo trzymać należy odmieniać tak jak czytać, nie tak jak pisać.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski