zawody + w czym

Jak poprawnie zapisać: zawody z tenisa stołowego czy zawody w tenisie stołowym?

Przywołany w pytaniu rzeczownik ma schemat składniowy: {zawody + w CZYM}. Poprawnie napiszemy zatem: zawody w tenisie stołowym, por. też: zawody w biegach narciarskich, w chodzie (sportowym), w kolarstwie górskim, w kombinacji norweskiej, w koszykówce, w łyżwiarstwie figurowym, w łyżwiarstwie szybkim, w narciarstwie alpejskim, w pływaniu.

Adam Wolański