zbieg znaków interpunkcyjnych

"Mam problem.”
Zastanawiam się, czy kropka w powyższym zdaniu powinna znaleźć się za cudzysłowem czy też – jako zamknięcie całości cytowanego zdania – przed. Czy powyższy zapis jest błędem?
Jeśli cudzysłów obejmuje tylko jedno zdanie, to zamykającą je kropkę stawiamy po cudzysłowie:
Cezar powiedział: „Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem”.

Jeśli natomiast w cudzysłowie jest kilka zdań, to oczywiście tylko kropka zamykająca ostatnie z nich znajdzie się poza cudzysłowem:
Cezar powiedział: „Przybyłem. Zobaczyłem. Zwyciężyłem”.

Mirosław Bańko