zbór i Zbór

Czy Zbór w znaczeniu parafii powinien być zapisywany dużą literą?
Ze słowem zbór/Zbór jest tak jak ze słowem kościół/Kościół: małą literą piszemy je, gdy są nazwą budowli, dużą, gdy są nazwą wspólnoty religijnej (zob. Zasady pisowni słownictwa religijnego, s. 24 i 27). Ponieważ parafia jest jednostką organizacyjną Kościoła, więc Zbór w tym znaczeniu powinien mieć zasadniczo wielką literę.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski