zdanie z imiesłowem przysłówkowym

Pytanie dotyczy poprawnego zastosowania imiesłowu przysłówkowego. Chcąc dokładniej przedstawić problem, przytoczę konkretny przykład i bardzo proszę o weryfikację gramatyczną oraz krótkie objaśnienie: „Czyni to w odwecie za to, że dziewczyna sprzedała się mediom, szukając w rozgłosie i we współczuciu ukojenia dla poharatanej duszy”. Jest to zdania przepisane z książki naukowej – czy poprawnie skonstruowane?
Nie mam zastrzeżeń do budowy zdania, uważam jednak, że jest ono mało komunikatywne: trzeba chwili namysłu, żeby się zorientować, że imiesłów odnosi się prawdopodobnie do drugiej formy osobowej, a nie do pierwszej.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski