ze/z wsi Zgoda

Czy forma: „z wsi Zgoda” jest dopuszczalna? Czy jednak dopuszczalna jest wyłącznie forma: „ze wsi Zgoda”?

W wypadku, kiedy po rzeczowniku wieś występuje jej nazwa, dopuszczalne jest użycie obu form przyimka, ponieważ akcent pada na rzeczownik, por. np.

Chłopak pochodził ze wsi Zgoda (albo: z wsi Zgoda) [wym. ze wsi Zgoda albo z wsi Zgoda].

Konstrukcja z formą ze jest dużo częściej spotykana i nieco łatwiejsza do wymówienia.

Adam Wolański