zedytować

Szanowni Państwo,
czy poprawne jest słowo zedytować? Mam na myśli dokonać edycji. Potocznie zapewne można powiedzieć zedytowałam tekst, ale czy oficjalnie użycie również jest dopuszczalne?
Zedytować nie jest źle zbudowane (por. analogiczne derywaty od czasowników obcego pochodzenia: zegzemplifikować, zekranizować, zelektryfikować, zelektryzować i in.), jest jednak mało rozpowszechnione. Nie wiem, czy zachodzi potrzeba, aby je upowszechniać. Sam wolałbym dokonać edycji tekstu, poddać tekst edycji, przeprowadzić edycję tekstu niż zedytować tekst.
Mirosław Bańko, PWN