żeńskie nazwiska przymiotnikowe

Szanowni Panowie,
Nazywam się Izabela Chuda, chciałam się dowiedzieć, czy moje nazwisko się odmienia przez przypadki, w jakiej formie powinno byc używane, mój ojciec nazywa się Chudy.
Z poważaniem

Izabela Chudy? Chuda?
Może Pani podpisywać się słowami Izabela Chuda i odmieniać nazwisko tak jak zwykły przymiotnik w rodzaju żeńskim. Może Pani też pozostawić swoje nazwisko w rodzaju męskim, w formie nie odmienionej, ale wówczas powinna go Pani używać z imieniem lub innym słowem wskazującym na płeć, np. ze słowem pani.
Ktoś, kto chciałby Pani napisać dedykację, też ma swobodę wyboru: „Pani Izabeli Chudej…” albo „Pani Izabeli Chudy…”. Swoboda ta nie dotyczy oczywiście nazwisk na -ska i -cka, -dzka, -na i -owa. Gdyby jakaś pani przedstawiła się nam jako Maria Kowalski, to można by przypuszczać, że jest cudzoziemką polskiego pochodzenia.
Mirosław Bańko