zero lat

Czy poprawny jest zapis: „Rozwój mowy dziecka od 0 do 7 lat”? Może lepiej: „Rozwój mowy dziecka od narodzenia do 7 lat”? Czy można mieć 0 lat?
Myślę, że pierwsze cytowane przez Panią sformułowanie jest akceptowalne w tekstach prywatnych, a także w niektórych publicznych, np. notatkach, które wykładowca zapisuje na tablicy lub wyświetla za pomocą rzutnika. Te same notatki, wydane w formie książki, wymagają jednak większej staranności. Wtedy lepsze jest drugie sformułowanie.
W Korpusie Języka Polskiego PWN mamy tylko dwa przykłady konstrukcji typu od 0 do X lat – jedna pochodzi z tekstu reklamowego, druga z lokalnej gazety wydawanej w Dębicy.
Nawiasem mówiąc, jeśli w chwili narodzenia mamy zero lat, to w chwili poczęcia mamy mniej więcej minus 9 miesięcy. Dla niektórych uczestników publicznej debaty w Polsce jesteśmy najważniejsi właśnie wtedy, kiedy nasz wiek wyraża się liczbą ujemną.
Mirosław Bańko, PWN