zestawienia o członach niewspółrzędnych

Która z poniższych form jest poprawna: państwo sygnatariusz czy państwo-sygnatariusz?
Serdeczne pozdrowienia.
Państwo sygnatariusz jest rodzajem państwa, tak samo jak chirurg ortopeda jest rodzajem chirurga, a inżynier elektryk jest rodzajem inżyniera. We wszystkich wymienionych konstrukacjach pierwszy człon jest nadrzędnikiem składniowym drugiego, dlatego piszemy je bez łącznika.
Mirosław Bańko, PWN