zeszło komuś

Czy poprawna jest forma: „Długo ci się zejdzie?”, czy powinno być: „Długo ci zejdzie?”?? Czy może obie są poprawne?
Są dwie konstrukcje: coś zeszło komuś o znaczeniu 'coś minęło', np. „Całe popułudnie zeszło mu na zakupach”, i ileś komuś zeszło o znaczeniu 'ileś czasu minęło', np. „Długo mi zeszło, ale znalazłam wreszcie wątek o balsamie” lub „Tydzień mu zeszło i ziemianka gotowa”. Poza tym istnieje konstrukcja ileś czasu się zeszło o znaczeniu 'ileś czasu minęło', nie zawiarająca członu celownikowego, np. „Ale się zeszło jeszcze ponad miesiąc…”. Jeśli w tej ostatniej pominie się okolicznik, to nabiera ona znaczenia 'dużo czasu minęło', np. „(…) poszłam odebrać telefon, akurat ktoś gadał i gadał, i się zeszło (…)”.
Tyle mi się udało ustalić na podstawie Koprpusu Języka Polskiego PWN (z którego pochodzą zacytowane przykłady), a trochę mi przy tym zeszło (!). Przykłady przemawiają zatem na korzyść drugiego z podanych przez Panią zdań, tzn. „Długo ci zejdzie?”. Pierwsze jest może kontaminacją konstrukcji komuś ileś zejdzie i konstrukcji ileś się zejdzie, por. „Długo się zejdzie?”. Ponieważ jednak mówimy tu o języku potocznym, zbyt rygorystycznie bym tej „normy”, odtworzonej przeze mnie z danych korpusowych, nie egzekwował. Intuicyjnie bowiem oba zdania zawarte w pytaniu oceniam jako akceptowalne.
Mirosław Bańko, PWN