zewnętrze

W słowniku pod red. Witolda Doroszewskiego znalazłem wyraz zewnętrze, którego próżno szukać w najnowszych słownikach (znajdziemy tam jedynie zewnętrzność). Spotykam go również (od czasu do czasu) w tekstach naukowych, zazwyczaj w tłumaczeniach, np. jako antonim wnętrza. W związku z tym chciałbym zapytać, czy posługiwanie się wyrazem zewnętrze jest zgodne z normami współczesnej polszczyzny.
W SJPDor słowo jest oznaczone jako rzadkie, w nowszych tekstach jednak wciąż występuje. Nieobecność jakiegoś słowa w słowniku nie przesądza o jego „nielegalności”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski