zgodność podmiotu z orzeczeniem

Dyrektor domu kultury wraz z organizatorami koncertu zaprasza gości czy zapraszają gości? Dziękuję za odpowiedź.
Dyrektor jest tu chyba osobą ważniejszą, więc to on zaprasza. Wprawdzie u Brzechwy czytamy: „Konik polny z bożą krówką poszli raz ku Kalatówkom”, ale taka konstrukcja – z orzeczeniem w liczbie mnogiej – sugeruje, że konik i krówka tworzą równorzędną parę. Jeśli wolałaby Pani organizatorów koncertu potraktować na równi z dyrektorem, to radziłbym zrobić to wyraziściej, poprzez użycie odpowiedniego spójnika: „Dyrektor Domu Kultury i organizatorzy koncertu zapraszają Państwa…”.
Mirosław Bańko