ziemia czy Ziemia?

Dzień dobry
1. „Jest największym człowiekiem na ziemi / Ziemi”.
2. „Program umożliwiający przeniesienie się do dowolnego miejsca na ziemi / Ziemi”.
Zdaje mi się, że w drugim przypadku powinno być Ziemia, ale co do pierwszego to nie jestem pewien. Mówiąc: „Jest najszybszym człowiekiem na ziemi”, mam na myśli świat, a wiec może piszemy małą literą? Inaczej mówiąc: „Jest najszybszym człowiekiem na świecie”.
Wyraz ten piszemy wielką literą, gdy jest terminem astronomicznym, np. „Księżyc jest satelitą Ziemi”. W pozostałych przypadkach właściwe będzie użycie małej litery, np. „Jest największym człowiekiem na ziemi”, „Program umożliwiający przeniesienie się do dowolnego miejsca na ziemi”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski