złącze

Szanowni Państwo,
Przeglądając katalogi wielu firm elektrycznych, napotykam na sformułowania typu nowa seria złącz elektrycznych, akcesoria do złącz itp. Czy jest to forma prawidłowa, czy raczej powinno być nowa seria złączy elektrycznych, akcesoria do złączy?
Z góry dziękuję za informację.
Złącze – jak pnącze, zbocze i podzamcze – powinno mieć końcówkę -y w dopełniaczu liczby mnogiej.
Mirosław Bańko