złożone nazwiska par małżeńskich

Jaką formę powinna mieć liczba mnoga nazwisk dwuczłonowych w wypadku małżeństw? Pan Nowina-Konopka i pani Nowina-Konopka to państwo…? Pan Sadowski-Zaręba i pani Sadowska-Zaręba to państwo…? I wreszcie pan Linde-Wlazło i pani Linde-Wlazło to państwo…?
Pozdrawiam,
Karol Kowalski
Odmieniać należy oba człony nazwisk złożonych, również w liczbie mnogiej. Właściwe formy to Nowinowie-Konopkowie, Sadowscy-Zarębowie, Lindowie-Wlazłowie.
Jan Grzenia