zmysłowo-ruchowy

Wielki słownik wyrazów obcych i jego poprzednik, Nowy słownik wyrazów obcych, podają, że synonimem słowa sensomotoryczny jest wyraz zmysłoworuchowy. Czy nie powinno być zmysłowo-ruchowy?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Tak, między członami tego przymiotnika powinien być dywiz. Zgodnie z regułą przymiotniki złożone z członów równorzędnych znaczeniowo piszemy z łącznikiem, łącznie zaś te, w których główne znaczenie zawarte jest w członie drugim. Pisownię łączną przymiotnika zmysłowo-ruchowy (‘związany z reakcją ruchową na bodziec zmysłowy’) można tłumaczyć jedynie tym, że redaktorzy nie byli przekonani, czy przymiotnik ten ma strukturę współrzędną.
Nawiasem mówiąc, choć sensomotoryczny piszemy razem, to sensoryczno-motoryczny – z dywizem.
Lidia Wiśniakowska, PWN