znajomi z Poniedziałka

Zwracam się z zapewne nieco dziwnym pytaniem, ale frapuje mnie pewna sprawa. Gdyby istniała w Polsce miejscowość, która nazywałaby się Poniedziałek, to jak wyglądałaby odmiana tego wyrazu (np. jedziemy do Poniedziałka czy jedziemy do Poniedziałku?). Jak nazywaliby się jej mieszkańcy (Poniedziałkowicz, Poniedziałkowiczka)?
Gdyby istniała taka miejscowość, to pewnie odmieniałaby się tak jak Olsztynek albo Szczecinek, tzn. jeździlibyśmy do Poniedziałka. Mieszkańcy Poniedziałka zwaliby się poniedziałczanie, podobnie jak olsztynczanie i szczecinczanie. (Przypomnijmy przy okazji, że nazwy mieszkańców miast i wsi pisze się małymi literami).
Mirosław Bańko