znieczulenie

Szanowni Państwo!
Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, czy w tekście artykułu medycznego można pozostawić (żargonowe?) określenie znieczulenie zabiegu, czy należy je poprawić?
Z poważaniem
Paweł Karłowicz

Przyczyną zaniechania cystektomii było odrzucenie przez pacjenta tej opcji leczniczej lub choroba uniemożliwiająca znieczulenie tego zabiegu (np. dużego stopnia niewydolność krążeniowo-oddechowa).
Znieczula się pacjenta, a nie zabieg. Dlatego proponowałbym, żeby mówić i pisać o wykonaniu zabiegu w znieczuleniu, nie zaś o znieczuleniu zabiegu.
Mirosław Bańko