zwłaszcza że

Dzień dobry,
mam pytanie związane z interpunkcją. Czy w zdaniu: „Pomysł oryginalny, ale nie dziwaczny, zwłaszcza (,) iż w Ustce złodziejstwo to istna plaga” przed powinien być przecinek, czy zwłaszcza jest wtrąceniem?
Dziękuję. Pozdrawiam

Joanna B.
W wyrażeniach zwłaszcza że i zwłaszcza iż nie umieszcza się przecinka przed spójnikiem. Wyrażenia te w całości poprzedzamy przecinkiem, podobnie jak tym bardziej że i tym bardziej iż oraz szczególnie że i szczególnie iż.
Mirosław Bańko