zwrot

Uprzejmie proszę o odpowiedź, która z wersji poniższego zdania jest prawidłowa. Proszę o krótkie wyjaśnienie.
1. Pewne wydatki spowodowane przez (…), mogą podlegać zwrotowi instytucji rządowej zgodnie z instrukcją (…).
2. Pewne wydatki spowodowane przez (…), mogą podlegać zwrotowi do instytucji rządowej zgodnie z instrukcją (…).
Z góry dziękuję za odpowiedź
Jolanta Zarzycka
Można coś zwrócić komuś lub czemuś (np. jakiejś instytucji) albo do czegoś (np. do kasy). W związku z tym możemy mówić o zwrocie czegoś komuś lub czemuś (np. instytucji) lub do czegoś (np. do kasy). Jeśli instytucję postrzega Pani jako zbiór ludzi, to proszę wybrać raczej wersję 1, a jeśli jako rodzaj pojemnika – to wersję 2.
Mirosław Bańko, PWN