zwroty adresatywne w listach

Szanowny Panie czy też Szanowny panie – z jakiej litery piszemy w korespondencji oficjalnej?
Pozdrawiam serdecznie,
Hanna Bąk
Zwroty Szanowny Panie, Szanowna Pani, Szanowni Państwo – zarówno w korespondencji oficjalnej, jak w prywatnej – piszemy wielkimi literami, tzn. z dużym S i dużym P. Także ich postaci rozwinięte o tytuł lub imię odbiorcy piszemy konsekwentnie wielkimi literami: Szanowny Panie Profesorze, Szanowna Pani Anno itp. To samo dotyczy innych form adresatywnych, np. Droga Pani Lusiu lub Wielce Szanowny Jubilacie.
Mirosław Bańko, PWN