zwroty do adresata w podręczniku

Witam Pana.
Tłumacze podręcznik, w którym jest bardzo dużo zwrotów bezpośrednich do adresata, czyli zaimków osobowych dzierżawczych. Czy powinnam je pisać z wielkiej, czy z małej litery? Wydaje mi się ze z małej, ponieważ nie jest to list, ale nie jestem pewna.
Z wyrazami szacunku
Ada Konieczny
Prof. Małgorzata Marcjanik, która w naszej poradni doradza w sprawach językowego savoir-vivre'u, już się wypowiadała na ten temat. Jej opinię znajdzie Pani za pomocą poradnianej wyszukiwarki: z listy kategorii proszę wybrać pozycję pragmatyka, a w okienko przeznaczone na szukane słowo wpisać dzierżawcze.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
    Tradycyjnie autorzy podręczników zwracają się do adresata, czyli ucznia, stosując zapis zaimków z małej litery. Bardzo proszę o jednoznaczną odpowiedź, czy Państwo zalecacie zapisywanie ich dużą literą. Jest to kwestia bardzo istotna i zarówno autorzy, jak i redaktorzy mają wątpliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź
    Joanna Cierkońska
    Uzus jest taki, że obecnie zapis małą literą stał się niemal normą (por. chociażby wywiady prasowe, w których do udzielającego wywiadu adresata dziennikakarz zwraca się małą literą; wyjątkiem są nestorzy i osoby z dużym prestiżem), i ja to popieram. Wielka litera jest odbierana jako już archaiczna, w związku z tym zwracanie się w ten sposócb do odbiorcy np. podręcznika szkolnego razi.
    Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski