Środkowo-wschodnio-europejski

Zastanawiają mnie reguły pisowni przymiotników złożonych z więcej niż dwóch członów (por. tę poradę). Czy zgodnie z regułą [186] WSO nie powinno być środkowo-wschodnio-europejski, skoro dwa pierwsze człony są bliższym określeniem trzeciego? Czy należy rozumieć, że zgodnie z uwagą 1 reguły [136] pisownia kolorów jest jedynym wyjątkiem, w którym przymiotnik złożony z więcej niż dwóch członów przymiotnikowych zapisze się łącznie?
Zgodnie z regułą [186] poprawny jest zapis: środkowo-wschodnio-europejski, analogiczny do: północno-wschodnio-polski (= dotyczący Polski północno-wschodniej). Ten drugi przykład został podany we wskazanej regule i powinien być punktem odniesienia do tworzenia innych, podobnych przymiotników.
W pierwszej części przywołanej porady nastąpiła najwyraźniej pomyłka, ale druga część pozostaje w mocy.
Agata Hącia