A i tak

Dzień dobry, czy zdanie „Zmieniliśmy taktykę i i tak przegraliśmy” jest poprawne?

Zdecydowanie lepiej byłoby: Zmieniliśmy taktykę, a i tak przegraliśmy. Wyrażenie i tak znaczy tyle co mimo to, a więc w naturalny sposób łączy się je ze spójnikiem a, który wyraża treść niezgodną z tym, co można wnioskować na podstawie zdania poprzedzającego (definicja z SJP PWN).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski