Interpunkcja wiadomości elektronicznych

Szanowni Państwo,
porada https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Kiedy-i-czym-zamykac-zdanie;5860.html przypomniała mi o dylemacie, który nieraz mam, pisząc esemesy lub wiadomości przez Facebooka itp. Czy wiadomość typu Może, Nie, Godz. 18 zamykać kropką? Z porady tej wynikałoby chyba, że nie. Zastanawiam się jednak, czy lakoniczne teksty esemesów nie są bliższe raczej dialogom w beletrystyce niż sloganom reklamowym na plakatach.
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Z powołanej w pytaniu porady wynika li tylko, że zdań, które tworzą samodzielne teksty, nie zamykamy kropką. Przykładem takich zdań są slogany reklamowe. Nie widać natomiast paraleli między zdaniami-sloganami a zdaniami-wiadomościami przesyłanymi za pośrednictwem elektronicznych komunikatorów. Wiadomości typu: Może, Nie, Godz. 18 nie stanowią samodzielnych wypowiedzeń. Są odpowiedziami na pytania, inicjują wymianę dialogową w tzw. języku zapisanym. Teoretycznie zatem powinniśmy na końcu tego rodzaju wypowiedzeń (zdań lub równoważników zdań) stawiać kropki, jeśli nie są konieczne inne znaki kończące zdania.
Adam Wolański