Nazwisko Piłsudski po raz wtóry

Szanowni Państwo

Chciałem się zapytać o nazwisko Piłsudski. Wszyscy wymawiają przez -c- jako Piłsucki, ale skoro tam jest -ds- to chyba nasi przodkowie u zarania istnienia tego nazwiska musieli wymawiać przez -ds- jako Piłsudski. Czy z tego powodu nie powinniśmy jednak mówić przez -ds- zamiast przez -c-?

Pozdrawiam

Szanowny Panie,

przywołane przez Pana zagadnienie przeanalizowaliśmy bardzo wnikliwie w poradzie pt. Nazwisko Piłsudski. Odsyłamy do zapoznania się z jej treścią.

Łączę pozdrowienia

Adam Wolański

PS Zachęcamy – przed zadaniem pytania – do przeszukania archiwum poradni, bo dzięki temu Państwo szybciej uzyskają odpowiedź w interesującej sprawie, a my będziemy się mogli skoncentrować na zjawiskach jeszcze nieopisanych.

Adam Wolański