Nie wyróżniamy kursywą wyrazów przyswojonych

Szanowni Państwo,
chodzi mi o zapis wyrazów obcych. Obce słowo traci kursywę, kiedy przybiera polskie końcówki fleksyjne, to wiem, ten temat był zresztą tu poruszany, np. https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/zapis-wyrazow-obcych-nieprzyswojonych;14429.html
Chciałabym jednak spytać, czy takie obce słowo, które raz zapiszę z polską końcówką, wraca potem do swojej kursywy w formie podstawowej (w mianowniku), czy traci ją już w danym tekście na zawsze.
Z góry dziękuję
Katarzyna Marczewska
Ponieważ dany wyraz obcy został zaadaptowany na poziomie fleksyjnym, traktujemy go pod względem typograficznym jak wyraz rodzimy i nie wyróżniamy niezależnie od tego, czy jest w mianowniku, czy w przypadku zależnym.
Adam Wolański