Pink Floydzi

Szanowni Państwo,
piszemy Pinkfloydzi czy Pink Floydzi? W tej poradzie prof. Bańko pisze łącznie, z kolei w tej pojawia się (w cytacie) pisownia rozłączna.

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
W Wielkim słowniku ortograficznym PWN pod redakcją E. Polańskiego (Warszawa 2016, s. 859) znajdujemy hasło Pink Floydzi (pot.), Pink Floydów. Jak widać, w odmianie potocznej języka można dodać końcówkę fleksyjną do obcojęzycznej nazwy własnej i jest to czytelne. Zapis łączny Pinkfloydzi zaciemnia chyba co nieco postać graficzną nazwy własnej (działał przecież kiedyś genialny zespół Pink Floyd, a nie Pinkfloyd).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie