Zapis słowny kwot

Szanowni Państwo,
jak powinien wyglądać poprawny słowny zapis kwoty 250,00 zł – dwieście pięćdziesiąt złotych i 00/100 czy też dwieście pięćdziesiąt złotych? A może jedna i druga forma jest dopuszczalna?
Z poważaniem,
Z. Wlazły
Zapis słowny kwot ma zapobiegać fałszowaniu zapisów cyfrowych. Skoro zapis cyfrowy zawiera określone wartości po przecinku (czasami wartość ta jest równa zero), powinien je także uwzględniać zapis słowny. Zapis słowny bez groszy wydaje się po prostu niekompletny.
Więcej informacji o zapisach słownych można znaleźć w poradzie: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/zapis-kwot-w-dokumentach-urzedowych;8084.html
Adam Wolański