caccia – caccii

Witam.
Która z form dopełniacza od rzeczownika caccia jest poprawna: caccii czy cacci? W słownikach ortograficznych pod redakcją E. Polańskiego mamy podaną tę pierwszą możliwość, zaś w Nowym słowniku ortograficznym pod redakcją A. Latuska (Wyd. Zielona Sowa, Kraków 2004) jest jedynie cacci.
Proszę o rozwianie moich wątpliwości ;).
Nowy słownik ortograficzny PWN w regule [21] podaje, że powinniśmy uwzględnić pochodzenie wyrazu i jego wymowę w mianowniku. W związku z tym, że wymowa wyrazów obcych w języku polskim bywa chwiejna, lepiej wskaźnik pierwszy uznać za podstawowy. A w takim razie należy za właściwy uznać zapis caccii.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski