dr n. chem., mgr inż. arch.

Szanowni Państwo,

niedawno obroniłem doktorat z chemii. Oprócz tego ukończyłem wcześniej studia z dziedziny architektury i urbanistyki z tytułem zawodowym mgr. inż. architekta. Moje pytanie dotyczy tego, jakimi skrótami mogę i powinienem się teraz posługiwać przed nazwiskiem, kończąc np. pisma skierowane do urzędów. Czy jest to może arch. dr inż., dr mgr inż. arch., czy też może jeszcze jakaś inna forma? Proszę o odpowiedź, ponieważ nie chciałbym wprowadzać w błąd odbiorców mojej publicystyki dotyczącej architektury, iż posiadam doktorat z tej dziedziny.

Z wyrazami szacunku

Adrian

Szanowny Panie,

o sprawie tej pisaliśmy na stronach Poradni co najmniej dwukrotnie, por. porady pt. dr n. hum., mgr inż. XYZ i dr hab. n. XYZ, mgr szt. Jan Kowalski.

W Pana wypadku zapewne najwłaściwsza byłaby następująca kombinacja skrótów: dr n. chem., mgr inż. arch.

Łączę pozdrowienia

Adam Wolański