jeszcze o topmodelkach (!)

Nawiązując do http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=8765, chcę o coś dopytać. Top eksmodelka w moim odczuciu określa osobę, która wciąż wiedzie prym, choć nie jest już modelką (top nie zostało anulowane). Byłaby to więc forma i osobliwa, i prowadząca do nieporozumień. Modelkę, która tylko straciła wiodącą pozycję, modelką pozostając, wolałbym nazwać eks+(top modelką). Rozumiem dużą trudność w zapisaniu tych trzech członów w takiej kolejności. Ale czy w języku mówionym byłoby to do przyjęcia?
Problem z zapisem tych nazw byłby mniejszy, gdybyśmy uznali, że top- to rodzaj przedrostka, jak geo-, hydro-, info- i in. Ponieważ przedrostki można łączyć (o czym przypomina np. drabina z powyłamywanymi szczeblami), więc pisalibyśmy o topeksmodelkach i ekstopmodelkach. Ma Pan oczywiście rację, że słowa te mają różne znaczenie i różny zakres. W skrajnym wypadku wśród obecnych topeksmodelek może nie być ani jednej ekstopmodelki.
Mirosław Bańko, PWN