nowo narodzony a nowonarodzony

W Internecie napisałem: „Życzę łask Bożych od nowonarodzonego Dziecięcia”. Za pisownię nowonarodzony zbesztano mnie, powołując się na słownik ortograficzny. Tymczasem w tym przykładzie widać wyraźnie, że piszący nie ma zamiaru określać kogoś jako dopiero co narodzonego; że jest to raczej jakby tytuł obecnego Jezusa. Internetowa wyszukiwarka znalazła mi 3520 stron ze słowem nowonarodzony, często w podobnym kontekście. Co o tym myśleć, jak pisać?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
StP.
Z przedstawioną interpretacją znaczenia się zgadzam, bo wyrażenie nowo narodzony w odniesieniu do Chrystusa nie może oznaczać cechy doraźnej, lecz tylko trwałą właściwość (co ujął Pan słowami jakby tytuł), a to uzasadnia pisownię łączną. Proszę sprawdzić treść reguły [134] Wielkiego słownika ortograficznego PWN.
Wniosek: piszmy o nowo narodzonym dziecku, ale o nowonarodzonym Dziecięciu.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski