ocenny do powtórnej oceny

Jak ocenić przymiotnik ocenny, występujący np. w wypowiedziach socjologów (sądy ocenne)? Czy nie wystarczyłby oceniający/wartościujący?
O przymiotniku ocenny wypowiadałem się w poradzie z 20 maja 2008 r. Teraz dodałbym do niej jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze, słowo ocenny nie zawsze znaczy 'oceniający, wartościujący', czasem znaczy 'podlegający ocenie', np. „To są kwestie ocenne”. Po drugie, obszerną analizę tego słowa przeprowadził Piotr Żmigrodzki w artykule dostępnym w LingVariach, 2007, nr 2. Zauważył on m.in., że choć słowo ocenny jest używane głównie w języku urzędowym i prawnym, może rozszerzyć swój zakres, ponieważ jest atrakcyjne jako wyrażające ogólną relację do rzeczownika ocena.
Mimo to nie namawiam, aby np. kwestię oceny błędów językowych zastąpić kwestią ocenną błędów językowych
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski